Krūtų echoskopija yra svarbi krūties vėžio ir kitų krūties ligų diagnostikai. Kontroliuojant ultragarsu yra atliekamos darinių krūtyje biopsijos.

Kaip atliekama?

Ultragarsinis tyrimas atliekamas naudojant aukšto dažnio garso bangas, kurios sukuria darinio kontūrus. Ultragarso tyrimo pranašumas, lyginant su mamografija, yra tas, jog įtarus krūties vėžį, tyrimo metu galima sukurti įtartino darinio vaizdą iš įvairių pozicijų ir įvertinti jį visapusiškai.

Ultragarso tyrimas yra papildomas ir labai vertingas vaizdinės diagnostikos įrankis. Svarbus tyrimo ultragarsu privalumas yra tame, jog juo galima aiškiai atskirti nepiktybinį darinį, pvz., cistą ir piktybinį auglį, kurie mamogramoje neretai atrodo labai panašiai. Deja, ultragarsu neįmanoma aptikti kalcinatų.

Saugus, neskausmingas, neinvazinis krūties ištyrimo metodas. Nenaudojami rentgeno spinduliai. Vaizdas išgaunamas akimirksniu. Aiškiai parodo skirtumą tarp cistų ir piktybinių darinių. Gali būti naudojamas, norint atlikti darinio biopsiją.

Kaip atliekamas tyrimas ultragarsu?

Ultragarsinio tyrimo metu Jūsų paprašys atsigulti ant nugaros ir pakelti rankas prie galvos. Tokioje kūno padėtyje jūsų krūtis suplokštėja ir prisiploja prie krūtinės ląstos, taip išgaunamas tikslesnis vaizdas. Kad aparato daviklis galėtų užfiksuoti jūsų krūties vidinį vaizdą, naudojama speciali želė, kuria ištepama jūsų krūtis. Tada davikliu liečiami įvairūs krūties plotai, o aukšto dažnio garso bangos atsimušdamos nuo skirtingų krūties audinių kompiuterio ekrane sukuria vaizdą, kurį gydytojas gali įvertinti, išmatuoti ir išspausdinti šio vaizdo nuotrauką.

Nors ultragarsas turi daug privalumų, tačiau, kai krūtys yra didelės, juo sunku aptikti giliai krūtyje esančius auglius, nes garso bangos sunkiai prasiskverbia per storesnius audinių sluoksnius.

Jeigu ultragarsu atliktas tyrimas patvirtina mamografijos tyrimo rezultatą, kad krūtyje esantis darinys yra nepavojingas, t.y. nepiktybinis, tolesni tyrimai gali būti nebetaikomi. Vis dėlto, jeigu lieka kokių nors abejonių dėl gumbelio krūtyje, gali būti, jog jums bus pasiūlyta atlikti biopsiją. Ultragarsas gali labai praversti atliekant biopsiją, nes davikliui nurodžius tikslią darinio vietą specialistas gali nukreipti biopsijos adatą tiesiai į darinį.

Jaunoms moterims, kurių krūtyse vyrauja liaukinis audinys, rekomenduojamas ultragarsinis tyrimo metodas, nes ultragarsu geriau nei mamografija įvertinamas liaukinis audinys, kai tuo tarpu rentgeno spinduliams liaukinis audinys yra blogiau pralaidus ir gali užstoti įvairius darinius krūtyse. Kartais net ir jaunų moterų krūtyse galime matyti tik riebalinį audinį todėl, esant įtarimams, kartais tenka atlikti mamografiją, nes riebalinis audinys geriau įvertinamas mamografiškai. Kai kurios vėžio formos pasireiškia tik apkalkėjimais krūtyse, kurie ultragarsu negali būti įvertinami, o mamografiškai galima gana tiksliai įvertinti apkalkėjimų pobūdį ir diferencijuoti gerybinius darinius nuo piktybinių. Taigi nors jaunoms moterims echoskopija yra pirmo pasirinkimo tyrimas, esant reikalui radiologas gali paskirti ir rentgenologinį tyrimą (mamogramą), jei to prireiktų vertinant echoskopinį vaizdą.

Užsiregistruokite