Tiek reguliariai atliekamas įprastinis PAP testas, tiek skystosios terpės citologinis gimdos kaklelio tyrimas padeda nustatyti ikivėžinius ląstelių pakitimus ir gali padėti išvengti gimdos kaklelio vėžio. Šie metodai skiriasi mėginio paruošimo technika, rezultatyvumu ir papildomų tyrimų galimybėmis.

Gydytojas ginekologas ar akušeris, imdamas medžiagą iš gimdos kaklelio įprastiniam PAP tepinėliui, paskeidžia ją tiesiai ant objektinio stiklelio ir privalo nedelsiant fiksuoti etanoliu ar kitais fiksatoriais. Vėliau tepinėlio rinkimo priemonė kartu su likusiomis gimdos kaklelio ląstelėmis yra išmetami. Naudojant SurePath skystą terpę, šepetėlis su medžiaga nuo gimdos kaklelio iš karto įmetamas į buteliuką su fiksuojančia terpe. Šiuo atveju visos paimtos ir vienodai fiksuotos ląstelės nusiunčiamos į laboratoriją tirti.

Dėl kraujo, leukocitų, gausių gleivių gimdos kaklelio ląstelių įprastinis tepinėlis gali būti netinkamas tyrimui. Tuomet tyrimą reikia kartoti, o tai sukelia papildomus kaštus ir nepatogumus pacientei. Neretai netinkamas tepinėlis gali tapti praleista galimybe laiku diagnozuoti ligą.

SurePath metodu ląstelės koncentruojamos naudojant tankio gradientą, taip atskiriamos ir pašalinamos diagnostikai nereikalingos priemaišos, pagerindamos kliniškai svarbių ląstelių vizualizaciją. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad citologinį tyrimą atliekant skystų terpių metodu, gali būti nustatoma daugiau priešvėžinių gimdos kaklelio būklių ir iki 10 kartų sumažinamas netinkamų tirti tepinėlių skaičius.

Užsiregistruokite