Klinikoje  „Motina ir vaikas“ pacientės turi galimybę atlikti patikimiausią tyrimą dėl gimdos kaklelio vėžio - SurePath tyrimą.

SurePathGimdos kaklelio vėžiui išsivystyti reikia kelerių metų, kol normalios gimdos kaklelio ląstelės iš normalių virs ikivėžinėmis (displazinėmis) ląstelėmis, o displazinės ląstelės vystysis į vėžį. Tai gali trukti keletą metų. Ikivėžinės ląstelės yra pakitusios, jos turi savitą išvaizdą, tai matoma mikroskopu. Kad laiku būtų pastebėta rizika susirgti gimdos kaklelio vėžiu, reikia atlikti PAP tyrimą. Tai yra vienintelis tyrimas, kuris iš anksto nustato ikivėžinius ląstelių pakitimus. Nustatyti pakitimai gydomi ir taip nesusergama gimdos kaklelio vėžiu.

Todėl labai svarbu reguliariai tikrintis, kad pakitimai būtų pastebėti laiku. Naujasis SurePath tyrimas yra patikimesnis tiksliai diagnozei nustatyti.

Kam ir kaip reguliariai reikia tikrintis?

Patvirtintos šios tikrinimosi dėl gimdos kakalelio vėžio rekomendacijos:

 • PAP tyrimą reikia atlikti nuo 21 metų, ar praėjus 3 metams po pirmųjų lytinių santykių;
 • moterims virš 30 metų PAP tyrimas atliekamas kas 2-3 metai, jeigu prieš tai 3 tyrimai buvo neigiami;
 • moterims virš 30 metų PAP tyrimas atliekamas kas 3 metai, jeigu kombinuotas ŽPV ir PAP tyrimas buvo neigiamas;
 • PAP tyrimas dažniausia yra atliekamas moterims, kurios yra imunosupresinės, infekuotos AIDS ar vartojo DES sintetinį hormoną diethylstilbestrol‘į;
 • Rutininis PAP tyrimas neatliekamas, jeigu moteriai pašalinta gimda su kakleliu ir ji neturėjo patologinio tyrimo rezultato.

SurePath tyrimo privalumai:

 • tikslesnė diagnozė;
 • aptinkama 18 proc. daugiau ikivėžinių pakitimų nei įprastiniu metodu;
 • iki 10 kartų sumažinamas netinkamų tirti tepinėlių skaičius;
 • sumažėja neapibrėžtų paribinių ASC diagnozių procentas;
 • retesnis patikros intervalas (įprastai - kiekvienais metais, su SurePath - kas 2 metus)
 • net 39 proc. sumažinamas klaidingai neigiamų tyrimų skaičius.

Naudojant SurePath skystą terpę, šepetėlis su visa tyrimui paimta medžiaga nuo gimdos kaklelio iš karto įmetamas į buteliuką su fiksuojančia terpe. Tokiu būdu į laboratoriją siunčiamos tirti visos paimtos ir vienodai fiksuotos ląstelės. SurePath terpėje lizuojami eritrocitai, naudojant tankio gradiento principą ląstelės koncentruojamos, taip atskiriamos ir pašalinamos diagnostikai nereikalingos priemaišos (pvz. gleivės), pagerindamos diagnozei svarbių ląstelių vizualizaciją. Dėl kraujo, gausių gleivių gimdos kaklelio ląstelių įprastinis tepinėlis gali būti netinkamas tyrimui.  Tuoment tyrimą reikia kartoti, o tai sukelia papildomus kaštus ir nepatogumus pacientui, taip pat gali tapti praleista galimybe laiku diagnozuoti ligą.

Kviečiame moteris rūpintis savo sveikata ir nedelsti - atvykti pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio.

Klinikoje „Motina ir vaikas“ galima pasitikrinti ir dėl žmogaus papilomos viruso – gimdos kaklelio vėžio sukėlėjo, o taip pat pasiskiepinti vakcina, apsaugančia nuo gimdos kaklelio vėžio. Skiepai – patikimiausias būdas išvengti gimdos kaklelio vėžio.

Užsiregistruokite