Inovayvus neinvazinis vaisiaus genetinės medžiagos (DNR) tyrimas iš motinos kraujo Natera Panorama šiandiena yra tiksliausias iš visų NIPT tyrimų. Tai patvirtina užsienio mokslininkų paskelbti tyrimai medicinos žurnaluose bei Lietuvos akušerijos ir ginekologijos bei genetikos ekspertų duomenys. Tai vienintelis NIPT testas galintis aptikti retą vaisiaus ligą – triploidiją bei sudarantis galimybę ištirti net 10 genetinių vaisiaus ligų.

Tyrimas įvertina vaisiaus chromosomų trisomijas 99 procentų tikslumu bei gali būti atliekamas labai anksti - nuo 9–os nėštumo savaitės.

Natera Panorama testas atliekamas panaudojant šiuolaikinę genetinę VNP (vieno nukleotido polimorfizmo) technologiją, kas užtikrina didžiausią šio tyrimo  efektyvumą  įvertinant vaisiaus sveikatą dėl chromosomų trisomijų. Tai leidžia nustatyti vaiko lytį 100 procentų tikslumu (pagal XX arba XY chromosomų buvimą).

PanoramaTesto tikslas:  Neinvazinis prenatalinis testas yra skirtas tirti penkias dažniausius vaisiaus chromosomines ligas (Dauno, Edwardso, Patau, Ternerio ir triploidijų sindromus). Testas unikalus tuo, kad suteikia galimybę  nustatyti  retai aptinkamą  triploidijos  sindromą. Dar vienas Natera Panorama testo privalumas yra tai, kad dėka naujų genotechnologijų yra galimybė užsisakyti papildomą paslaugų paketą ir iš to pačio kraujo mėginio atlikti ištyrimą dėl  5 –ių dažniausių vaisiaus ektyvumas ir saugumas jau patvirtintas Europos žmogaus genetikų žurnale paskelbtose prenatalinės diagnostikos gairėse bei įrodytas moksliniais ir klinikiniais tyrimais.

 

Chromosomų pakitimai tiriami atliekant standartinį Natera Panorama testą

Tai lemia papildoma 21 chromosomos kopija ir yra vadinama Dauno sindromu. Tai yra viena dažniausių genetinių ligų, kuri atsiranda 1 iš 830 gimusių naujagimių. Dauno sindromu sergančių individų vidutinis IQ yra apie 50, kai kurie jų turi širdies ar kitų organų defektų.

Mikrodelecijų tyrimas

Mikrodeleciniai sindromai (Angelmano, Prader-Willio, „Katės kniaukimo“, 22q11.2 (Di Džordžo) bei 1p36 delecijos) pasitaiko dažniau nei prieš tai manyta. Šie 5 dažniausia mikrodeleciniai sindromai aptinkami 1 iš 1000 nėščiųjų. Mikrodeleciniai sindromai pasireiškia raidos ir augimo atsilikimu, kai kuriais atvejais  galimi pokyčiai vidaus organuose. Juos diagnozavus anksti galima savalaikė pagalba ir priežiūra pagerinant sveikatos būklę. Svarbus faktas yra tai, kad šių sindromų dažnis nėra susijęs su vyresniu moterų amžiumi, kas rodo šių tyrimų naudą ir moterims, kurių amžius nėštumo metu yra jaunas. Iki šiol šiuos sindromus iki gimimo galėdavo nustatyti tik invazinai tyrimai (CGB, amniocentezė), nes nei biocheminai tyrimai, nei ultargarsinis vaisiaus tyrimas dažniausiai šių sindromų net neleidžia įtarti.  Šiandiena Natera Panorama testas suteikia galimybę su 93 proc tikslumu ir 99 proc specifiškumu nustatyti 5 dažniausius mikrodelecinius sindromus.

Daugiau informacijos apie mikrodelecinius sindromus

Iš motinos paimami du mėgintuvėliai kraujo po 10ml. Natera Panorama testas analizuoja ] tiek laisvą vaisiaus DNR, tiek motinos ląstelių DNR, kas didina tyrimo efektyvumą ir pagal klinikines studijas užtikrina aukščiausią pozityvios predikcinės vertės PPV rodiklį nustatant 21 chromosomos trisomiją: 90 %.

Natera yra daugiausiai NIPT testų atlikusi kompanija ir laikoma pasauliniu lyderiu šioje srityje.

Tyrimo atlikimo laikas: 1-2 savaitės

Užsiregistruokite